VABILO NA SREČANJE S PRIZNANO MUZEOLOGINJO IN HERITOLOGINJO ddr. Vereno Vidrih – Perko
Kulturna dediščina in njena vsebina kot vrednoti najvišjega pomena močno vplivata na vsa področja človekovega udejstvovanja in ustvarjanja. Kakšne koristi in prednosti lahko najdejo zase šole, znanstvene ustanove, gospodarstvo, razvojne agencije, civilna družba in lokalna politika bo pojasnila ena najbolj priznanih slovenskih strokovnjakinj za področje dediščine ddr. Verena Vidrih – Perko.
»Ohraniti kulturno dediščino in okolje, ki so ga tisočletja varovali naši predniki, ni zgolj dolžnost do naših otrok, kot tudi ni samo stvar
preproste odločitve imeti lokalni muzej ali ne. Brez dvoma pa sta dediščina in muzej presodnega pomena pri ohranjanju kulturnih virov, ki omogočajo razvoj mesta in dežele. Zato posredno pomeni odločitev v prid dediščine in ustanovitve muzeja tudi odločitev za bogatejši jutri.«
ddr. Verena Vidrih – Perko
O gostji: Doktorirala iz rimskodobne arheologije na Arheološkem oddelku v Ljubljani in muzeologije pri prof. Tomislavu Šoli na Oddelku za informatiko Filozofske fakultete v Zagrebu. Specialistično znanje je izpopolnjevala s krajšimi študijskimi bivanji na Dunaju, v Rimu in drugje. Na področju muzeologije se je izobraževala na poletnih muzeoloških šolah na Masarykovi univerzi v Brnu, ter s štipendijo sklada Paul Getty-ja iz Los Angelesa v ZDA in na East England University v Norwichu. Po službovanju v Mestnem muzeju v Ljubljani je od leta 1997 kustosinja arheologinja v Gorenjskem muzeju v Kranju, kjer je avtorica in muzeološki vodja številnih razstav. Deluje kot recenzentka in svetovalka pri nastajanju muzejskih razstav v Sloveniji, kot recenzentka pri nekaj arheoloških in muzeoloških revijah v Sloveniji in na Hrvaškem. Je ena od pobudnic in ustanoviteljev individualnega doktorskega študija heritologije na Ljubljanski univerzi in nosilka novo uvedenega predmeta Arheologija za javnost na Oddelku za arheologijo na Filozofski fakulteti v Ljubljani.